Skip to main content
REGIÓN: Veneto

VALDOBBIADENE a jeho vychladené bublinky Prosecca

VALDOBBIADENE a jeho vychladené bublinky Prosecca

Predĺžený víkend v oblasti Prosecca

Vyberte sa s nami na jedinečný víkend  do vinárskeho raja Valdobbiadene. Nechajte sa nami unášať  jazdou medzi kľukatými cestami vinnej révy po miestnych kopčekoch , ktorou vás zavedieme do rodinných  vinárstiev, kde si môžete vychutnať lahodné bublinky Prosecca . Z najvyššie položeného miesta Cartizze s nádherným výhľadom na okolité vinice budete nadšení! Táto malá, no prekrásna časť Severného Talianska medzi tromi mestami,  ukrýva trojuholník plný viníc, nádherných výhľadov a lahodného bublinkového moku. 

program zájazdu

1. deň - Štvrtok

Ráno o 7:00 odchod smer Valdobbiadene! Cesta trvá cca 6 hodín. Zastávka  okolo 14.00 na ochutnávke Prosciutta a prehliadka fabriky na jeho výrobu v mestečku San Daniele známeho svojimi produktami v celom Taliansku. Presun na ubytovanie v oblasti Valdobbiadene, ubytovanie a spoločná večera.

2. deň - Piatok

Raňajky a ideme objavovať Prosecco. Aby sme sa hneď ráno „správne naladili“, najskôr presun do výrobne grappy (liehovar) Severného Talianska, kde ju ozaj vedia urobiť veľmi lahodnú. Prehliadka exkluzívnej výrobne a následne ochutnávka grappy…..

Po ochutnávkach je treba zaplniť žalúdok ľahkým individuálnym obedom počas prechádzky mestečkom Bassano del Grappa, ktoré je čarovné a už v jeho názve je cítiť celoživotné poslanie hájiť meno tohto páleného nápoja.

Popoludní návšteva rodinnej firmy, ktorá sa venuje vinárstvu a výrobe Prosecca. Prehliadka vinohradov, vinárstva a samozrejme ochutnávka bubliniek Prosecca. Večer zakončený spoločnou večerou.

3. deň - Sobota

Raňajky a ide sa zase do terénu!  Dopoludnia návšteva jedného z najväčších vinárstiev v tejto zóne, kde plnia až 48 miliónov fliaš ročne a vyrábajú aj Prosecco nášho futbalistu Mareka Hamšíka. Degustácia Prosecca.

Popoludní návšteva  toho  najkrajšieho z tohto kraja. Časť Valdobbiadene je plná vinohradov na kopcoch, kde sa pestuje hrozno na výrobu Prosecca. Je to pulzujúce srdce tohto kraja –  najvyššie položené vinohrady, z ktorých sú tie najlepšie bublinky  CARTIZZE s výhľadom na celú oblasť, ktorý je priam božský! Vinohrady sú vysadené krížom – krážom a keď sa na ne pozriete zvrchu, zdá sa vám, že ten kto ich sadil, musel vypiť veľa vína! Večer spoločná večera.

4. deň - Nedeľa

Raňajky a presun do prenádherného prímorského mestečka GRADO, ktoré je plné úzkych uličiek, kaviarní a kde je nádherná promenáda pozdĺž mora. Individuálny obed a cesta domov.

cena zahŕňa

 • dopravu autobusom,
 • sprievodcu,
 • 3x ubytovanie s polpenziou,
 • 1x ochutnávku Prosciutta,
 • 1x ochutnávku grappy,
 • 1x ochutnávku Prosecca,
 • poistenie CK.

cena nezahŕňa

 • obedy,
 • cestovné poistenie.

cena zájazdu

699,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
16. 05. 2024
19. 05. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x ubytovanie s polpenziou

stravovanie

3x polpenzia, 1x ochutnávka Prosciutta, 1x ochutnávka grappy, 1x ochutnávka Prosecca

doprava

autobusom

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

z referencií našich zákazníkov

 • Marián Menyhart

  Zažili sme krásne 4 dni vo Florencii s kamarátmi. Pani Jarmila je sprievodkyňa na pravom mieste. Jej vedomosti o Taliansku nemajú konca. Rozpráva tak prirodzene a bez rozmýšľania, že je vidno, že Taliansko je jej srdcovka a nielen robota. Vždy rad...
 • Janka Krall

  Zažila som s pani Jarmilkou a s Naty úžasný zájazd Kváskovanie v Toskánsku. Nikdy predtým som takto do detailov premyslený a skvelo zorganizovaný zájazd nezažila! A to množstvo informácií, zaujímavostí, zážitkov, ktoré sa na nás každý deň valilo b...
 • Alena Vicenová

  Keď Taliansko, tak CK Mattia. S Jarkou Molnárovou sme absolvovali Rím a teraz Toskánsko. Je to milá osôbka obrnená trpezlivosťou, nadupaná vedomosťami, ktorá dokáže nevtieravo a nesmierne zaujímavo podať všetky informácie o kultúre, histórii a súč...
 • Mária Fialová

  ĎAKUJEM ❤ ešte raz Jarke a Peťovi za skvele zorganizovaný týždeň v Toskánsku🚴🏾‍♀🚴 a všetkým za príjemnú a milú spoločnosť 🍀.
 • Tatiana Behrová

  Zažiť 3x Rím s Jarkou znamená 3x objaviť stále niečo nové a krásne. Keď som si myslela, že už som zažila a videla všetko, tak Jarka ma znova prekvapila. Zasvätila ma do miestnych tajov, ktoré vám klasická cestovná kancelária nikdy nepovie. Odporuč...
 • Katka Marciková

  Právě jsme zažili s CK Mattia nezapomenutelný týden v krásném Toskánsku spojený s výukou IT jazyka, na který budu dlouho vzpomínat ❤️ Paní Jarka vše skvěle zorganizovala a hezky se o nás postarala. Bylo moc příjemné poslouchat její výklad a získat...
 • Barbora Balašovová

  Boli sme na úžasnom výlete v Toskánsku podľa itinerára, ktorý nám pripravila pani Molnárová z CK Mattia. Postarala sa nám ako o trasu podľa našich preferencií, tak aj o rezerváciu kempov, prehliadok a ubytovania. My sme sa už len v kľude oddávali ...
 • Rajmun Udvárdy

  Jarka vďaka za krásne zážitky, nové priateľstvá a rozšírenie obzoru destinácií a že to nebolo len o cyklistike, ale aj o spoznávaní krajiny a jej gastronómie, čo sa mi veľmi páčilo. Pozdravujem Peťa. Pekný večer 😉.
 • Gabina

  Cením si Váš prístup, bola veľmi príjemná atmosféra, veľa som videla aj sa dozvedela, venovali ste sa každému. Oddýchnutie bolo na 100%.
 • Lucia Fiore

  S Jarkou Molnárovou som absolvovala Rím a teraz aj Toskánsko. Bola som na 100 % spokojná. Milá osôbka, na ktorej je vidieť, že miluje svoju prácu. Ak chcete navštíviť Taliansko, tak určite s CK Mattia.
 • Milan Šipöcz

  Pred pár dňami som sa vrátil z týždenného pobytu v Taliansku, v Toskánsku. Bol som  na jazykovom kurze taliančiny, ktorý zorganizovala a lektorsky zabezpečila jazykovka Škola Taliančiny. Dopravu, ubytovanie a popoludňajší program po pre nás organi...
 • Miro Markovič

  Dobrý deň, včera sme absolvovali v rámci dovolenky výlet do Ríma, za 1 deň sme stihli Vatikán, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Forum Romanum, Coloseum a určite som nespomenul všetko. Chcem len povedať, že ak pôjdete niek...
  top