Skip to main content
REGIÓN: Veneto

VALDOBBIADENE a jeho vychladené bublinky Prosecca

VALDOBBIADENE a jeho vychladené bublinky Prosecca

Predĺžený víkend v oblasti Prosecca

Vyberte sa s nami na jedinečný víkend  do vinárskeho raja Valdobbiadene. Nechajte sa nami unášať  jazdou medzi kľukatými cestami vinnej révy po miestnych kopčekoch , ktorou vás zavedieme do rodinných  vinárstiev, kde si môžete vychutnať lahodné bublinky Prosecca . Z najvyššie položeného miesta Cartizze s nádherným výhľadom na okolité vinice budete nadšení! Táto malá, no prekrásna časť Severného Talianska medzi tromi mestami,  ukrýva trojuholník plný viníc, nádherných výhľadov a lahodného bublinkového moku. 

program zájazdu

1. deň - Štvrtok

Ráno o 7:00 odchod smer Valdobbiadene! Cesta trvá cca 6 hodín. Zastávka  okolo 14.00 na ochutnávke Prosciutta a prehliadka fabriky na jeho výrobu v mestečku San Daniele známeho svojimi produktami v celom Taliansku. Presun na ubytovanie v oblasti Valdobbiadene, ubytovanie a spoločná večera.

2. deň - Piatok

Raňajky a ideme objavovať Prosecco. Aby sme sa hneď ráno „správne naladili“, najskôr presun do výrobne grappy (liehovar) Severného Talianska, kde ju ozaj vedia urobiť veľmi lahodnú. Prehliadka exkluzívnej výrobne a následne ochutnávka grappy…..

Po ochutnávkach je treba zaplniť žalúdok ľahkým individuálnym obedom počas prechádzky mestečkom Bassano del Grappa, ktoré je čarovné a už v jeho názve je cítiť celoživotné poslanie hájiť meno tohto páleného nápoja.

Popoludní návšteva rodinnej firmy, ktorá sa venuje vinárstvu a výrobe Prosecca. Prehliadka vinohradov, vinárstva a samozrejme ochutnávka bubliniek Prosecca. Večer zakončený spoločnou večerou.

3. deň - Sobota

Raňajky a ide sa zase do terénu!  Dopoludnia návšteva jedného z najväčších vinárstiev v tejto zóne, kde plnia až 48 miliónov fliaš ročne a vyrábajú aj Prosecco nášho futbalistu Mareka Hamšíka. Degustácia Prosecca.

Popoludní návšteva  toho  najkrajšieho z tohto kraja. Časť Valdobbiadene je plná vinohradov na kopcoch, kde sa pestuje hrozno na výrobu Prosecca. Je to pulzujúce srdce tohto kraja –  najvyššie položené vinohrady, z ktorých sú tie najlepšie bublinky  CARTIZZE s výhľadom na celú oblasť, ktorý je priam božský! Vinohrady sú vysadené krížom – krážom a keď sa na ne pozriete zvrchu, zdá sa vám, že ten kto ich sadil, musel vypiť veľa vína! Večer spoločná večera.

4. deň - Nedeľa

Raňajky a presun do prenádherného prímorského mestečka GRADO, ktoré je plné úzkych uličiek, kaviarní a kde je nádherná promenáda pozdĺž mora. Individuálny obed a cesta domov.

cena zahŕňa

  • dopravu autobusom,
  • sprievodcu,
  • 3x ubytovanie s polpenziou,
  • 1x ochutnávku Prosciutta,
  • 1x ochutnávku grappy,
  • 1x ochutnávku Prosecca,
  • poistenie CK.

cena nezahŕňa

  • obedy,
  • cestovné poistenie.

cena zájazdu

699,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
16. 05. 2024
19. 05. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x ubytovanie s polpenziou

stravovanie

3x polpenzia, 1x ochutnávka Prosciutta, 1x ochutnávka grappy, 1x ochutnávka Prosecca

doprava

autobusom

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top