Skip to main content
REGIÓN: Liguria

LIGÚRIA - balkón nad morom

LIGÚRIA - balkón nad morom

Ligúria je nádherný prímorský región na severozápade Talianska. Nesmieme vynechať Janov s prístavom, rodný dom Krištofa Kolumba, plavbu k stredovekému hradu Castello della Dragonara, Carrarské lomy, odkiaľ pochádzal biely mramor na Michelangelove sochy, národný park Cinque Terre s malebnými rybárskymi dedinkami známymi farebnými domami na útesoch nad morom a zájazd zakončíme v Miláne, centre módy a priemyslu. Ligúria vás určite nadchne.

Janov – Camogli – Abbazia Di San Frutosso – Portofino – Santa Margerita Ligure – Carrarské lomy – Cinque Terre – Miláno

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne. Začiatok programu v meste Janov, ktorý bol v minulosti označovaný ako La Superba, „hrdá a nádherná“ námorná republika, v ktorej sa narodil aj jeden z najväčších moreplavcov minulosti – Krištof Kolumbus. Prechádzka po Caruggi - stupňovité bludisko starých úzkych kamenných uličiek a priechodov, rodný dom Krištofa Kolumba, Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo, Chiesa di San Matteo, možnosť návštevy obrazárne v Palazzo Rosso s dielami svetoznámych talianskych umelcov Caravaggia, Tiziana a ďalších známych maliarov. V Janove sa tiež nachádza 2. najväčšie akvárium v Európe s takmer všetkými druhmi živočíchov podmorského sveta. V modernej časti mesta zaujmú diela janovského rodáka, architekta Renza Piana. Ubytovanie a nocľah.

2. deň

Raňajky, plavba loďou z mestečka Camogli – stredoveký hrad Castello della Dragonara, týčiaci sa priamo nad plážou. Pokračovanie loďou okolo benediktínskeho opátstva Abbazia di San Fruttuoso di Capodimonte a ďalej do Portofina, kde farebné domy, priezračné more a biele plachetnice vytvárajú dokonalú harmóniu. Toto miesto miloval už Napoleon a dnes láka aj mnohé slávne osobnosti. Záver plavby v mestečku Santa Margerita Ligure.  Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky, jedinečná návšteva Carrarských lomov, z ktorých blokov bieleho mramoru pochádzajú všetky diela Michelangela a Canovu. Návšteva múzea mramoru, kde sa dozviete, ako v dávnej minulosti lámali a prevážali ťažké bloky mramoru a aké techniky a nástroje sa pri tom používali. Jedna z mála zachovaných rodinných fabrík na spracovanie mramoru a ukážka spracovania mramoru vrátane výroby dnešných suvenírov. Pokračovanie priamo do srdca hory s ukážkou techniky získavania mramoru. Jazda na vrch jedného z „mramorových kopcov“ a nahliadnutie priamo do lomov. Ochutnávka miestnej špeciality Lardo di Colonnata, slaniny, ktorá dozrieva v mramorových truhliciach. Presun do mestečka Carrara a návšteva najstaršej mramorovej sochárskej školy. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky, celodenná prehliadka dediniek Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, spolu známejších ako Cinque Terre, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO. Tieto dedinky pritisnuté na skale sú navzájom prepojené kľukatými cestičkami a ponúkajú dych vyrážajúce scenérie. V tejto oblasti sa v minulosti pestovalo a vyrábalo víno, ktoré v neskoršom stredoveku dodávali na anglické a francúzske kniežacie dvory. Návrat do hotela.

5. deň

Raňajky, presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

* poznámka.: postupnosť programu sa môže meniť

cena zahŕňa

  • 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
  • letecká doprava Viedeň – Janov/Miláno – Viedeň,
  • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
  • transfer letisko - hotel - letisko,
  • autokarová doprava počas okruhu,
  • plavba počas 2. dňa programu,
  • sprievodca CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50  EUR/os. (platba na mieste).
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/4 noci. 

cena zájazdu

od 848,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
18. 04. 2024
22. 04. 2024
10. 10. 2024
14. 10. 2024
5 dní / 4 noci

ubytovanie

4x ubytovanie v 3* hoteli

stravovanie

4x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top