Skip to main content
REGIÓN: Toscana

FLORENCIA - mesto umeleckých velikánov

FLORENCIA - mesto umeleckých velikánov

Kráľovná Toskánska v sebe ukrýva nádherné poklady svetoznámych umelcov. Uvidíte originál sochy Dávida od Michelangela, nezabudneme vás previesť chodbami galérie Uffizi, nadýchate sa historickej atmosféry v Palazzo Vecchio. Očarí vás katedrála Santa Maria del Fiore, známa aj pod prezývkou Il Duomo, ktorú preslávila kniha Dana Browna Inferno. Dušu pohladí prechádzka záhradami Boboli a Florenciu budete mať v malíčku.

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Florencie/Bologne. Mesto označované za kráľovnú Toskánska a kolísku talianskej renesancie. Na jeho dnešnom vzhľade sa nepodpísala len preslávená rodina Mediciovcov, ale aj množstvo umelcov ako Botticelli, Michelangelo, či Leonardo da Vinci. Mesto založili v roku 59 pred n. l. Rimania, ktorí ho nazvali Colonia Florentia - Kvitnúca. Prechádzka mestom - kostol Santa Maria Novella s mramorovou fasádou, ktorá bola prvou veľkou bazilikou  Florencie. Pokračovanie cez časť San Lorenzo až k historickému centru Florencie a klenotu Toskánska - námestiu Duomo. Krstiteľnica San Giovanni, kde obyvatelia mesta najčastejšie pristupujú k sviatosti krstu a bol pokrstený aj florentský rodák, básnik Dante Alighieri. Giottova zvonica so 436 schodmi a prekrásnym výhľadom na centrum mesta.  Chrám Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou. Návrat do hotela.

2. deň

Raňajky, návšteva Paláca Vecchio. Zvonku strohá stredoveká pevnosť je vo vnútri luxusnou rezidenciou zo 16. storočia. Pokračovanie návštevou  Galérie Uffizi – prvého novovekého múzea Európy založeného už v roku 1581, ktoré dnes patrí medzi desať najobľúbenejších a najnavštevovanejších múzeí sveta s veľkolepými majstrovskými dielami talianskych a európskych umelcov. Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky, návšteva Baziliky Santa Croce, gotického chrámu, hrobka "celebrít" ako Michelangelo, Galileo, Machiavelli alebo skladateľ Rossini. Presun cez most Ponte Vecchio na druhú stranu rieky Arno. Na najstaršom a dnes najfotografovanejšom moste ponad rieku pôvodne sídlili mäsiari, ktorých vyhnal vojvoda Ferdinando I. de Medici a na moste sa usídlili zlatníci. Na námestie Piazza De´Pitti s palácom Pitti, ktorý bol v minulosti sídlom veľkovojvodov. Ku palácu patria nádherné záhrady Boboli, ktoré sú dokonalou ukážkou talianskej parkovej úpravy. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky, dopoludnia návšteva múzea Galleria dell´Accademia s originálmi nielen od Michelangela, alebo možnosť nákupov. Odlet do Viedne.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu a lístky do galérie Uffizi a dell´Accademia je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

cena zahŕňa

  • 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
  • letecká doprava Viedeň - Florencia/Bologňa - Viedeň,
  • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
  • transfer letisko - hotel - letisko,
  • sprievodca CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

  • Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc).
  • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, vstup do Galérie Uffizi (objednaný vopred) 29 EUR/os. (25 r. +), 6 EUR/os. (18 - 25 r.), 4 EUR (ZŤP, do 18 r.), vstup do Galérie dell´Accademia (objednaný vopred) 16 EUR/os. (25 r. +), 6 EUR/os. (18 - 25 r.), 4 EUR (ZŤP, do 18 r.), orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste).
  • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci.
  • Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. 

cena zájazdu

od 596,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
13. 04. 2024
16. 04. 2024
03. 10. 2024
06. 10. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x v 3* hoteli

stravovanie

3x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top