Skip to main content

O mne
a ceste k CK MATTIA...

Jarmila Molnárová

Buongiorno amici,
krásny deň, priatelia!

Zdravím vás všetkých z Talianska – krajiny, ktorá sa stala mojim druhým domovom. Moje meno je Jarmila Molnárová a už veľa rokov pracujem v cestovnom ruchu a odovzdávam moje cestovateľské skúsenosti a znalosti turistom, ktorí navštívia poloostrov v tvare čižmy. Cestovná kancelária Mattia je moje druhé dieťa, ktoré sa narodilo z mojej lásky k cestovaniu, k Taliansku a k objavovaniu všetkého nového.

Mojim cieľom je v mojom druhom domove zorganizovať pre vás dovolenku, ktorú si sami vysnívate a podľa svojich predstáv prežijete. Zavediem vás na miesta, ktoré poznajú iba domáci, priblížim vám bežný každodenný život a spoločne ochutnáme a naučíme sa aj variť miestne gastronomické lahôdky. Teším sa na to, keď mi dovolíte predstaviť vám Taliansko mojimi očami a aj vy si ho zamilujete … a to tu u nás, v taliansku, voláme Amore 😍.

Pocíťte aj Vy
pulz Talianska

cestovanie sa stalo profesiou

Už od malička som s rodičmi a sestrou cestovala

Už od malička som s rodičmi a sestrou cestovala po dovolenkách a vďaka tomu som spoznávala nielen Slovensko, ale aj more a históriu Európy. Bola som vždy zvedavá a cítila som sa spokojná, keď sa niečo okolo mňa dialo a mohla som spoznávať nové miesta. Nikdy mi však nenapadlo, že raz sa cesty stanú mojim životným osudom.

Počas štúdia na vysokej škole som raz v novinách našla inzerát jednej cestovky, že robia nábor na nových sprievodcov a budú organizovať kurz… hneď som sa na to dala. Veď skúšky na škole boli hotové a leto dlhé… Bol to inzerát v novinách, ktorý som mala prečítať, aby som sa vydala na cestu, ktorá sa mi stala profesiou a ovplyvnila môj život.

prvé začiatky

Delegátka v Chorvátsku
a na ostrove Elba

Začalo sa to prácou delegátky v Chorvátsku a na ostrove Elba, ktorá mi vypĺňala čas prázdnin a pomaly mi vnikala do srdca a ja som si začala uvedomovať, že práca s ľuďmi ma veľmi baví. Učila so sa stále nové fakty o krajinách a miestach kde som pracovala, spoznávala život domácich, osvojovala si ich zvyky a uvedomovala si rôznorodosť, ktorá okolo mňa plynie.

veľké rozhodnutie

Po skončení školy som sa rozhodla v cestovaní a štúdiu pokračovať

Nejako sa mi taliančina zapáčila a tak som si na rok odskočila do Milána, kde som študovala tento spevavý jazyk. Práve tam som začala trochu viacej spoznávať talianov, ich charakter, zvyky, bežný každodenný život a ich kuchyňu. Po mojom návrate som sa nikdy nevrátila k tomu, čo som vlastne vyštudovala, ale pokračovala ďalej v mojom pracovnom cestovaní. Sprevádzala som skupiny turistov po talianskych mestách, približovala im bohatú históriu tejto krajiny a neustále som sa vzdelávala. A tak som spoznávala Taliansko a brázdila jeho cestami krížom krážom až sa mi osud zase postavil do cesty a ja som si založila moju slovensko – taliansku rodinu a táto „veľká čižma“ sa stala mojim druhým domovom.

Taliansko ma vtiahlo do seba

A lásku k Taliansku som začala
odovzdávať ďalej...

Už viac ako desťročie žijem životom talianov, varím ich jedlá, prispôsobujem sa ich zvykom, vnímam ich rodinu a stala som sa jednou z nich. Moja práca sa časom posunula ďalej… zase som sa vrhla na štúdium v Ríme a po zdolaní ťažkých skúšok som sa stala licencovaným sprievodcom mesta Rím. Večné mesto Rím, ktoré milujem a každú minútu si ma dokáže niečím novým získať.

Taliansko ma vtiahlo do seba, ukázalo mi svoje vnútro a ja cítim povinnosť sprostredkovať jeho odkaz ďalej … a to ma samé prinútilo ponúknuť svoje nielen sprievodcovské služby, ale začať organizovať dovolenky pre vás a odovzdávať vám moju lásku k Taliansku prostredníctvom zážitkov , ktoré spolu prežijeme a zákutí, ktoré spolu navštívime.

naši overení partneri a priatelia

V našej cestovnej kancelárii spolupracujeme s mnohými overenými partnermi zo Slovenska aj Talianska, s miestnymi kulinármi, pestovateľmi...

Kristína Dzureková Hlinková odporúča

06. december 2023
Čo sa týka pobytu, boli sme veľmi spokojní s ubytovaním aj službami. Personál bol veľmi milý a priateľský a vo všetkom sa nám snažili vyhovieť. Uby...
top