Skip to main content
REGIÓN: Puglia

Rozprávková PUGLIA

Rozprávková PUGLIA

Spolu spoznáme juhovýchodný región Talianska. Začneme mestom Bari, známym ako veľký prístav s mohutným hradom, navštívime starobylé mestečko Matera s jaskyňami, dedinku Castellana Grotte, biskupský palác v Ostuni, najvýchodnejšie mesto v Taliansku Otranto, taliansky koniec sveta v mestečku Leuca, antické chrámy, múzeum morskej biológie a nezabudneme ani na najväčšie sakrálne pamiatky

Bari - Castellana Grotte - Castel del Monte - Altamura -  Matera - Alberobello - Ostuni - Otranto - Leuca - Gallipoli - Porto Cesareo - Lecce

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do prístavného mesta Bari, prehliadka mesta: ikonická Bazilika sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené relikvie svätca, divadlo Margherita a Petruzzelli, či park Piazza Umberto. Presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Ubytovanie v hoteli.

2. deň

Raňajky, prehliadka jedinečného hradu Castel del Monte, ktorý zaujme najmä svojím atypickým tvarom. Presun do mesta Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu. Prehliadka historického centra, v ktorom sa nachádza románska katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta, postavená v roku 1232. Možnosť prehliadky miestneho múzea vína - La Cantina Frrud neďaleko katedrály. Presun do unikátneho starobylého mesta Matera, ktoré ponúka návštevníkom rozmanitú zbierku kostolov, či kláštorov. V Matere sa nachádza aj významná stará časť mesta - Sassi di Matera, kde je lokalizovaná aj séria očarujúcich jaskýň, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky, pokračovanie programu v mestečku Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Ďalšou zastávkou je mesto Ostuni, prezývané aj „Biele mesto“, ktorému dominuje gotická katedrála, biskupský palác, či centrum mestského života - námestie Piazza della Libertà. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň

Raňajky, transfer do najvýchodnejšieho mesta Talianska - Otranta, ktoré sa pýši katedrálou s obrovskou mozaikovou podlahou, najväčšou v celej Európe. Nachádza sa tu aj jediný kompletne zachovaný chrám z čias Byzantskej ríše v Taliansku - kostol sv. Petra. Presun na tzv. „koniec sveta“ - do mesta Leuca, pretkaného jaskyňami, s výhľadom na šíre more z už spomínaného konca sveta - Mysu Santa Maria di Leuca. Pýchou mesta je aj kostol Panny Márie, postavený na mieste chrámu rímskej bohyne múdrosti a remesiel Minervy. Návrat do hotela.

5. deň

Raňajky, presun do mesta Gallipoli, v ktorom vyniká hrad Castello Angioino, Bazilika sv. Agáty, či stará časť mesta, pretkaná historickými uličkami. Transfer do mesta Porto Cesareo, prehliadka mesta. Presun do mesta známeho svojou výraznou barokovou architektúrou - Lecce. Mesto zaujme rímskym amfiteátrom, katedrálou na námestí Piazza del Duomo, barokovou Bazilikou Santa Croce alebo hradom Karola V. Ubytovanie v hoteli na pobreží.

6. deň

Raňajky, individuálne voľno na oddych či kúpanie, v prípade záujmu návšteva mestečka Polignano a Mare alebo mesta Bari. Nocľah.

7. deň

Raňajky, odlet z mesta Bari do Viedne.

cena zahŕňa

  • 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
  • letecká doprava Viedeň - Bari - Viedeň,
  • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
  • transfer letisko - hotel - letisko,
  • autokarová doprava počas okruhu,
  • sprievodca CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste).
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/6 nocí. 

cena zájazdu

od 1 031,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
29. 04. 2024
05. 05. 2024
26. 08. 2024
01. 09. 2024
7 dní / 6 nocí

ubytovanie

6x v 3*/4* hotel

stravovanie

6x raňajky

doprava

letecká

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top