Skip to main content
REGIÓN: Emilia-Romagna

TALIANSKO na tanieri letecky

TALIANSKO na tanieri letecky

Ideálny zájazd pre milovníkov talianskej kuchyne. Každý správny gurmán ocení ochutnávku slávnej omáčky v meste Bologna, balzamikového octu v Modene, či zahryznutie do pravej parmskej šunky a parmezánu. Zájazd plný kulinárskych zážitkov pretkáme prehliadkami miest ako Bologna a Ravenna a bodkou za touto chutnou poznávačkou bude možnosť nákupu tekutých suvenírov z najslávnejšieho vinárskeho regiónu Chianti.

Bologna - Modena - Parma - Dozza - Ravenna - oblasť Chianti

program zájazdu

1. deň

Prílet do Bologne, mesta známeho nielen najstaršou univerzitou na svete, ale aj gurmánskymi špecialitami, ako je Mortadella di Bologna, tortellini alebo boloňská omáčka. Predstaviť si Bolognu bez arkád je nemožné. So svojimi štyridsiatimi kilometrami boli v roku 2021 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka centra mesta zahrňujúca hlavné námestia Piazza Maggiore, Piazza Nettuno s ikonickou Neptúnovou fontánou, Palazzo del Podesta a samozrejme symbol mesta – Due Torri – Dve veže, ktoré sa zachovali ako jedny z mála rodinných stredovekých mrakodrapov a v minulosti slúžili na rôzne účely, okrem iných aj ako väzenie. Ubytovanie a nocľah.

2. deň

Raňajky, návšteva Modeny. Návšteva domu jedného z najslávnejších tenoristov Luciana Pavarottiho, ktorý je v súčasnosti prístupný verejnosti ako múzeum. Ochutnávka známeho balzamikového octu s nezameniteľnou chuťou. Popoludní presun do Parmy, ktorá je okrem mnohých architektonických pamiatok v historickom centre preslávená najmä ako jedno z gastronomických centier Talianska. Známa je predovšetkým Parmská šunka a syr Parmezán (Parmigiano). Ochutnávka. Návrat do hotela.

3. deň

Po raňajkách odchod do jedného z najkrajších mestečiek Talianska - Dozza, ktoré je známe aj vďaka nevšednému festivalu maľovania stien domov. Festival sa koná každé dva roky a fasády domov sa stávajú plátnom, ktoré sa pod rukami známych domácich a zahraničných umelcov menia na umelecké diela. Návšteva Enotéky, nachádzajúcej sa v hrade a jeho pivniciach. Ochutnávka regionálnych vín. Popoludní návšteva Ravenny, kde ranokresťanské pamiatky (UNESCO) tvoria súbor kultúrnych pamiatok špecifických zmesou viacerých štýlov a tradícií. Patria sem mauzóleá, krstiteľnice, baziliky, vyznačujúce sa mimoriadne bohatou mozaikovou výzdobou. Návrat do hotela. 

4. deň

Raňajky, deň venovaný toskánskemu regiónu Chianti s preslávenými vinicami. Víno Chianti je dnes jedným z najznámejších talianskych vín a jeho kolískou je práve región v strednom Toskánsku. Prehliadka malebných historických mestečiek Greve a Castellina. Návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín zo „zlatého trojuholníka“ v samom srdci regiónu so zastávkou na obed v najstaršom mäsiarstve Falorni s najlepšími biftekmi a prosciuttami. Transfer na letisko, odlet.

cena zahŕňa

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Bologna/Florencia – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, autokarová doprava počas okruhu, 4 ochutnávky podľa programu (ocot, parmská šunka, syry, olivový olej, víno), ostatné prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

  • Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).
  • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste).
  • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. 

cena zájazdu

od 830,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
15. 06. 2024
18. 06. 2024
24. 10. 2024
27. 10. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x v hoteli

stravovanie

3x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top