Skip to main content
REGIÓN: Campania

KAMPÁNIA letecky

KAMPÁNIA letecky

Ak hľadáte spojenie prírody, ruchu veľkomesta a romantiky, Kampánia je ideálnou voľbou. Hneď na úvod vás očarí ostrov Capri, známy z filmov a seriálov, pokračovať budeme na úchvatnom pobreží Amalfi, prejdeme sa ulicami metečka Positano, vystúpime ku kráteru sopky Vezuv, ktorá svojou erupciou pochovala za antických čias Pompeje. Nevynecháme ani tie a pozrieme si, čo z nich zostalo. Zájazd zakončíme v Neapole, domove pizze, ktorý je pretkaný nádhernými ulicami plnými života. 

Neapol – Capri – Positano – Amalfi – Vezuv – Pompeje – Neapol

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do Neapolu. Transfer na pobrežie, možnosť kúpania a relaxu, ubytovanie a nocľah.

2. deň

Raňajky, presun na pobrežie Amalfi, ktoré je podľa samotných Talianov najromantickejšou časťou krajiny. Mestečko Positano, ktorého začiatky sa datujú do 9. storočia, kedy tu bol vybudovaný kláštor, ku ktorému postupne pribudlo väčšie a väčšie osídlenie. Dnes je označované ako najfarebnejšie mesto pobrežia, očarí svojou plážou ale aj šarmantnými historickými uličkami. Transfer do Amalfi s množstvom očarujúcich výhľadov na Salernský záliv, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Amalfi ponúka okrem historických a prírodných krás aj možnosť kúpania sa v čistom a teplom mori. Vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.

3. deň

Raňajky, plavba loďou na čarokrásny ostrov Capri - nazývaný kvôli azúrovo-modrým farbám Tyrhenského mora aj Modrý ostrov. Vďaka svojej kráse a jedinečnosti je už od antických dôb vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti. Fakultatívne možnosť plavby okolo ostrova, ktorého veľkosť dosahuje len niečo okolo desať štvorcových kilometrov.  Prehliadka mestečka Capri, Augustových záhrad, do ktorých vedie kľukatý chodník Via Krupp, nesúci meno nemeckého oceľového magnáta Friedricha Kruppa, ktorý sa o záhrady v minulosti staral. Výstup na horu Monte Solaro s krásnym výhľadom na ostrov, skaly Faraglioni a Neapolský záliv. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa.

4. deň

Raňajky, návšteva národného parku Vezuv, nenáročný výstup až ku kráteru sopky, ktorá je dnes jedinou činnou sopkou na európskej pevnine. Presun do starobylých Pompejí (UNESCO), ktoré boli v roku 79 n. l. zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv. Prehliadka archeologických vykopávok antického mesta, približujúca život a kultúru obyvateľov Pompejí, ktorý v čase svojho života netušili, že žijú pod sopkou, považovali ju len za jeden z okolitých kopcov. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň

Raňajky, návšteva hlavného mesta Kampánie - Neapolu (UNESCO), ktoré je hlučným, živým, elegantným a občas aj chaotickým mestom. Prehliadka centra - Castel Nuovo, hrad postavený Karolom I. z Anjou v r. 1266 na pobreží Neapolského zálivu, námestie Piazza del Plebiscito s Bazilikou sv. Františka z Pauly a Kráľovským palácom, radnica a Radničné námestie, nákupná galéria Umberto I., ktorá vďaka prvkom architekta Emanuela Rocca nápadne pripomína známu galériu Viktora Emanuela II. v Miláne, budova opery Teatro San Carlo – najstaršej aktívnej opernej scény v Európe. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

cena zahŕňa

 • 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
 • letecká doprava Viedeň – Neapol – Viedeň,
 • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
 • transfer letisko - hotel - letisko,
 • autokarová doprava počas okruhu,
 • plavba po pobreží Amalfi,
 • plavba na ostrov Capri,
 • sprievodca CK,
 • prehliadky podľa programu bez vstupov.

cena nezahŕňa

 • Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc).
 • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste).
 • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/4 noci.

cena zájazdu

od 892,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
21. 05. 2024
25. 05. 2024
31. 07. 2024
04. 08. 2024
5 dní / 4 noci

ubytovanie

4x v 3* hoteli

stravovanie

4x raňajky

doprava

letecká

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

Vôňa citrusových sadov a chutné pokrmy Kampánie vás vtiahnu do ich kultúry a tradícií, ponúkajúc vám zážitok pre všetky vaše zmysly.


top