Skip to main content
REGIÓN: Lazio

RÍM večný a jedinečný

RÍM večný a jedinečný

Všetky cesty vedú do Ríma, preto by tam rozhodne mali viesť aj kroky každého správneho cestovateľa. Na vlastné oči uvidíte veľkolepý antický chrám Pantheon, nadýchate sa historickej atmosféry na schodoch Kolosea, vhodíte mincu pre šťastie do Fontány di Trevi. Nezabudnuteľným zážitkom bude rozhodne návšteva Vatikánu s Bazilikou sv. Petra a Sixtínskou kaplnkou a neďaleký Anjelský hrad. Poznávací zájazd do Ríma určite splní očakávania aj toho najnáročnejšieho cestovateľa.

program zájazdu

1. deň

Prílet z Viedne do Ríma, prechádzka cez námestie Piazza del Popolo s egyptským obeliskom a levmi. Pokračovanie na Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi. Prechod k najznámejšej fontáne na svete - Fontana di Trevi. Návrat do hotela.

2. deň

Raňajky, presun do centra Ríma, celodenná prehliadka pamätihodností kresťanského Ríma. Návšteva Námestia Sv. Petra s dych vyrážajúcou bazilikou s množstvom nádherných umeleckých diel, výstup na kupolu baziliky s prekrásnym výhľadom. Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka s Michelangelovými freskami. Pokračovanie k monumentálnemu Anjelskému hradu na brehu rieky Tiber. Návrat do hotela.  

3. deň

Raňajky, celodenná prehliadka mesta zahrňujúca najznámejšie pamätihodnosti antického Ríma: Koloseum, starorímsky štadión Circus Maximus, ktorý predstavuje jedno z najväčších antických nálezísk svojho druhu. Forum Romanum, ležiace medzi pahorkami Palatín a Kapitol, Pantheon, pozoruhodná a jedna z najlepšie zachovaných stavieb antiky. Piazza Navona s impozantnou Fontánou štyroch riek od GianLorenza Berniniho. Presun k jednej zo štyroch vatikánskych bazilík Lateránskej Bazilike a Svätým schodom, po ktorých podľa tradície Kristus kráčal v Jeruzaleme k Pontskému Pilátovi. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky, dokončenie prehliadky mesta -  Bazilika Santa Maria Maggiore, nazývaná aj Snežná bazilika vďaka legende o zázračnom snežení počas leta. Námestie Piazza Venezia, pamätník Viktora Emanuela II. Posledná z vatikánskych bazilík- Bazilika Sv. Pavla za hradbami s pápežským portrétmi. Odlet z Ríma do Viedne.  

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do Kolosea a Fora Romana je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

cena zahŕňa

  • 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
  • letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň,
  • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
  • transfer letisko - hotel - letisko,
  • sprievodca CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, vstup do Kolosea a Forrum Romanum (objednaný vopred) 24 EUR/os. (25 r.+), 4 EUR/os. (18 -25 r.), zdarma (ZŤP, doprovod ZŤP, do 18r.), orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste).
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170 EUR/3 noci.
Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť.

cena zájazdu

od 548,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
20. 04. 2024
23. 04. 2024
24. 05. 2024
27. 05. 2024
06. 09. 2024
09. 09. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x v 3* hoteli v širšom centre

stravovanie

3x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Drahoslava Kresanová - certifikovaná sprievodkyňa pre Rím a Lazio
Som nadšená Rímom a Talianskom, milujem jeho históriu, jeho monumentálne, archeologické a umelecké bohatstvo. Práve prostredníctvom týchto prehliadok sa chcem s Vami podeliť o svoju vášeň pre toto vznešené mesto a úžasnú krajinu akou je Taliansko. Celý svoj život som zasvätila Rímu a vo všetkej pokore si myslím, že Vám môžem predstaviť jeho krásu, jeho poklady a jeho zázraky lepšie ako mnohí iní.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top