Skip to main content
REGIÓN: Marche

PALMOVÁ RIVIÉRA nielen na bicykli

PALMOVÁ RIVIÉRA nielen na bicykli

Palmová riviéra sa nachá­dza na pobreží Jadranské­ho mora, asi 60 km južnejšie od mesta Ancona.  Jej srdcom je čarovné mesto San Benedetto del Tronto,  ktoré charakterizuje cca 7000 paliem vysadených pozdĺž pobrežnej promenády, ktoré sú popretkávané kvitnúcimi oleandrami  a dodávajú San Benedettu  exotický nádych. Veď nie  nadarmo sa tomuto mestu hovorí „Talianska Florida”. Má nádhernú dlhú pieskovú pláž tiahnucu sa v dĺžke 4 kilometrov okolo mora, ktorá už roky získava ocenenie Modrá vlajka a promenáda je považovaná za najkrajšiu v Európe. Práve na tejto  promenáde sa každoročne končia preteky Tirreno - Adriatico a náš Peter Sagan ju tiež pozná veľmi dôverne. 

program zájazdu

1. deň - sobota

Odchod z BA o polnoci, cesta, popoludní príchod, ubytovanie, voľno, spoločná večera.

2. deň - nedeľa

Oddych na pláži a popoludní ľahké rozbicyklovanie po Palmovej riviére popri mori.

3. až 7. deň - pondelok až piatok

Celodenné bicyklovanie na základe vytýčenej trasy so zastávkami v mestách alebo s možnosťou zastávky na kúpanie, večer vždy večera na zaujímavom mieste s kulinárskymi špecialitami daného regiónu.

8.  deň - sobota

Po raňajkách odchod domov so zastávkou počas cesty na cca 3 hodiny v San Marine, príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

 

Palmová riviéra, ktorej najväčším mestom je práve spomínané San Benedetto, sa tiahne cca 30 km popri mori spolu s palmami, oleandrami a ši­rokou cyklistickou trasou. Tá umožní cykloturistom prejsť z jej najsevernejšieho bodu v meste Pedaso až do najjužnejšieho v meste Giulianova popri mori so zastávkou na okúpanie, či príjemný relax pri kávičke. 

Tí, čo nepotrebujú aktívny oddych na bicykli, chcú si iba po­ležať na pláži a chytiť tro­chu bronzu, môžu využiť dlhú pláž s jemným zla­tistým pieskom, priam stvorenú na poriadny oddych. Voda je tu plytká s pozvoľným a tiahlym vstupom do mora. Pod slnečníkom na príjemnom lehátku pri mori vám bude zaručene fantasticky!

MUSÍM BICYKLOVAŤ?

NEMUSÍŠ!!!!... poď s nami k moru na dovolenku

Ty chceš spoznať toto miesto zo sedla bicykla, ale máš partnera, priateľa, priateľku, kamarátov..., ktorí chcú ísť, ale neholdujú bicyklu? Zober ich so sebou! Veď je tam more, slnko, pláž... Cez deň, zatiaľ čo ty bicykluješ, oni oddychujú na pláži a večer si toto krásne miesto užijete spolu. Jedni bicyklujú, druhí oddychujú, spoločnú večeru zabezpečíme my a každý dovolenkuje podľa svojich predstáv!

Prečo ísť bicyklovať práve do San Benedetta?

Stredná časť Talianska - regióny Marche a Abruzzo - sú priam stvorené na aktívnu dovolenku pri mori. Nájdete tu trasy na bicyklovanie každého druhu.

✅ Kto hľadá rekreačnú nenáročnú rovinu, nájde ju v okolí mora popri plážach, kde sa vinú cyklotrasy s nádhernými výhľadmi na šíre more s možnosťami zastávok na pláži a rovnako s prímorskými letoviskami, kde je príjemné len tak si posedieť a dať si kávu. 

✅ Kto hľadá mierne prevýšenie, kopčeky, výhľady, olivové sady, vinice... o to v tejto časti Talianska nie je núdza. Marche a Abruzzo je priam posiate malými dedinkami na kopčekoch, ktoré skrývajú v sebe malebné zákutia, za ktorými sa oplatí si vyšľapať a obdivovať z nich okolitú krajinu a výhľady na more. 

✅ Kto hľadá kopce, ten ich nájde práve tu. Stredné Taliansko je známe vďaka najvyššej časti Apenín, ktorá sa volá Gran Sasso a je vzdialená len asi hodinu autom od mora. Vyšľapať si na slávne Campo Imperatore na bicykli je želaním každého cyklistu, ktorý do tejto oblasti zavíta. Campo Imperatore je alpská lúka, ktorá sa nachádza nad masívom Gran Sasso a je najväčšou plošinou hrebeňa Apenín. Známa je tiež ako „Malý Tibet“, lebo cesta vedie ozaj krajinou, ktorá sa Tibetu podobá. 

Čo nás čaká?

🚴🏻‍♂️ Denne na nás čaká približne 50 km trasa, ktorá bude obohatená zastávkami na kúpanie, prípadne na malé občerstvenie v mestečku alebo dedinke. Všetky plánované etapy je možné predĺžiť, skrátiť alebo vynechať a nahradiť si vlastným programom. 

🚴🏻‍♀️ Skupinu povedie skúsený cyklosprievodca, ktorý má presne naplánované všetky trasy a podľa momentálnych okolností ich bude priebežne upravovať. Trasa bude vždy zameraná na spoznávanie nielen krás prírody a trasy, ale bude mať zastávky a cieľ zameraný aj na spoznávanie histórie, kultúry a čas na okúpanie sa v mori

Aká je náročnosť trás? Sú pre každého....

Zájazd je tak vhodný pre skupiny aj páry s odlišnými požiadavkami na náročnosť trás. Na zvládnutie trasy je potrebná priemerná fyzická kondícia, terén je rovinatý alebo mierne kopcovitý a cyklosprievodca bude vyberať tzv. rekreačné trasy. Program tohto zájazdu je svojou náročnosťou veľmi vyvážený a je aj čas na fyzický odpočinok a kúpanie v mori. Na bicykli strávime cca 3-4 hodiny denne, čo predstavuje 5-7 hodín celkového času aj s viacerými prestávkami. Náročnosť si budete môcť prispôsobiť svojej chuti, väčšinu etáp je možné predĺžiť, skrátiť alebo úplne vynechať a urobiť si voľný deň s vlastným programom. Po celú dobu zájazdu nám bude k dispozícii autobus, ktorý nám pomôže zaistiť program a v niektoré dni nás na začiatok trasy vyvezie, prípadne príde zobrať po jej zvládnutí.


VHODNÝ TYP BICYKLA

 • crossový bicykel, MTB, Gravel, E- bike,
 • typ bicykla, ktorý si beriete je potrebné nahlásiť vopred,
 • cyklistická prilba: na tomto zájazde je cyklistická prilba doporučená, pro deti do 15 rokov povinná.

PREPRAVA BICYKLOV

Bicykle sú prepravované v špeciálnom krytom cyklovozíku za autobusom, konštruovanom s ohľadom na minimalizáciu možnosti ich poškodenia. Ich nakládku a vykládku riadi sprievodca, pomoc majiteľov bicyklov je žiadúca. Kolesá sú uchytené v špeciálnych držiakoch a pripevnené za rám polstrovanou tyčou. Zadné koleso je navyše prichytené remienkom ku koľajnici. Kapacita prívesného vozíka je 40 bicyklov.

Elektrobicykle - vzhľadom na ich rozmery a hmotnosť ich môžeme vziať len obmedzené množstvo. Preto nás prosím už pri prihlásení informujte, že idete s elektrobicyklom (uveďte túto informáciu v prihláške). Prepravu nenahlásených elektrobicyklov nemôžeme garantovať. Pred naložením do cyklovozíka prosím demontujte z kolesa batériu.

Poznámka:

Zmena programu vyhradená v závislosti na objektívnych podmienkach (dopravné zdržanie, počasie, úrazy, ochorenia, mimoriadne prípady a podobne) a s ohľadom na bezpečnosť účastníkov. Zmena poradia a dňa programu sa nepovažuje za zmenu programu. 

Príklady cyklotrás

 1. Cyklotrasa okolo mora - sa vinie v dĺžke cca 30 km po rovine s krásnymi výhľadmi na more a cez prímorské letoviská.
 2. Po stredovekých mestečkách na kopcoch - Acquaviva, Offida, Ripatransone - stredoveké mestečká na kopcoch v okolí mora, ktoré sú dosažiteľné na bicykli po ceste alebo po nespevnených cestách s miernym prevýšením.
 3. Po starej rímskej Soľnej ceste (Via Salaria) do Ascoli Picena - stará cesta postavená ešte Rimanmi, po ktorej prevážali vyťaženú soľ z Jadranského mora do Ríma, je dnes spojnicou mesta San Benedetto a jeho okresného mesta Ascoli Piceno. Pozdĺž cesty, ktorá je rovinatá, vieme odbočiť a pozrieť si niektoré z mestečiek ako napríklad Monteprandone, Colonella, ktoré sú osadené na kopci a ponúkajú nádherné výhľady. 
 4. Campo Imperatore – „Malý Tibet“ - trasa pre náročných - neustále stúpanie, kde je potrebná maximálna koncentrácia. Čaká vás veľmi široká cesta s veľmi malým počtom zákrut, dlhými rovinkami a množstvom exponovaných úsekov a nedáva dojem cesty, ktorá stúpa. Sklony stúpania zostávajú konštantné medzi 6-8% a km stúpania je veľa: 37,8 km. Práve v posledných 6-7 km sa môžete otestovať, kde Pirát Marco Pantani spustil svoje smrtiace útoky, kde stúpania dosahujú aj dvojciferné čísla. Prísť však nakoniec stojí za to! Otvorí sa pred vami priam „horský amfiteáter“.

ukážka z cesty Campo Imperatore - trasa len pre náročných

cena zahŕňa

 • dopravu autobusom s cyklovozíkom,
 • prepravu bicyklov,
 • 7 x ubytovanie v hoteli pri pláži s bazénom,
 • 7 x večeru,
 • profesionálneho cyklosprievodcu,
 • informačné materiály k denným trasám a občerstvenie,
 • poistenie CK proti úpadku,
 • návštevu výrobne olivového oleja,
 • návštevu miestneho vinára spojenú s degustáciou,
 • stálu asistenciu na trase.

cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie (možnosť dopoistiť v CK MATTIA),
 • poistenie bicyklov,
 • obedy.

Možnosť doplatenia: 

 • jednolôžková izba 120,- €,
 • zapožičanie bicykla priamo na mieste od 45,- € / deň podľa druhu bicykla (zabezpečí CK MATTIA na základe vašej požiadavky).

cena zájazdu

999,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
07. 09. 2024
15. 09. 2024
8 dní / 7 nocí / 6 dní bicyklovania

ubytovanie

7x v hoteli pri pláži s bazénom

stravovanie

7 x večera

doprava

autobusom

sprievodca zájazdu

Peter Jalakša - cyklosprievodca
Pohyb je neodmysliteľnou súčasťou jeho celého života. Bývalý profesionálny športovec a milovník dvoch kolies, na ktorých rád spoznáva krásy prírody a nové miesta. Pod jeho vedením nájdete na bicykli tie najkrajšie zákutia!

ďalšie zájazdy z našej ponuky

niekoľko fotiek z cyklo výletov a ďalšie pribudnú... 🚴🏻‍♀️🚴🏻‍♂️


top